عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه وضعیت گردشگری جنگ به مقصود توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

  • سایت های 4و 5

این سایت ها متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد ، از ابتدای جنگ  تحمیلی و اشغال غرب شوش به اشغال ارتش متجاوز عراق در آمد . عراق برای حملات موشکی و توپخانه به شهرهای دزفول ، اندیمشک ، شوش ، هفت تپه و جاده اندیمشک به اهواز از این سایت ها بهره گیری می نمود . رزمندگان اسلام برای آزاد سازی این سایت ها در عملیات فتح المبین نبرد جانانه ای انجام داده و مقاومت سر سختانه عراق را درهم شکستند .آزاد سازی سایت های 4و5 و اعلام آن از رسانه های عمومی و صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران موجب تقویت روحیه رزمندگان اسلام وتضعیف شدید روحیه نیروهای عراقی گردید .

  • بستان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

شهر بستان که مرکز بخش بستان از شهرستان آزادگان می باشد در 31 کیلومتری شمال غربی سوسنگرد و در مسیر سوسنگرد – چزابه واقع شده می باشد. با شروع جنگ، نیروهای عراقی پس از تصرف پاسگاه سوبله و عبور از تنگه چزابه، در 4/7/1359 این شهر را اشغال کردند. اما پس از عملیات «غیور اصلی» و پیشروی نیروهای خودی به سوی مرز، در 10/7/1359 بستان آزاد گردید . یک هفته بعد هجوم مجدد عراق برای تصرف بستان آغاز گردید و پس از چهار روز، در 21/7/1359 بستان برای بار دوم اشغال گردید و در اشغال ماند تا اینکه در دومین روز عملیات طریق القدس (9/9/1360) آزاد گردید. در این عملیات رزمندگان با قبول شرایط دشوار، دور از چشم دشمن، از مناطق رملی واقع در شمال منطقه دشت آزادگان عبور کردند و غافلگیرانه به عقبه های دشمن هجوم بردند و سبب شکست متجاوزان شدند .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • مطالعه سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • مطالعه فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به مقصود ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و تأثیر آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه