عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه وضعیت گردشگری جنگ به مقصود توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

  • یادمان شهدای هویزه

شهر هویزه در 10 کیلومتری جنوب غربی سوسنگرد،مرکز یکی از بخش های دشت آزادگان می باشد. دشمن در آغاز جنگ با اشغال شمال و شرق هویزه،عملاً آن را محاصره نمود.در عملیات هویزه در 15/10/59 رزمندگان از این منطقه نفوذ کردند و به محل استقرار دشمن در جنوب کرخه کور هجوم بردند و 800 نیروی عراقی را اسیر کردند که این تعداد تا آن روز جنگ بی سابقه بود. اما با شروع پاتک های دشمن،نیروهای خط مقدم عملیات که گروهی از پاسداران هویزه،حمیدیه و اهواز و گروهی از دانشجویان پیرو خط امام بودند،در محاصره قرار گرفتند و تعدادی از آنان ازجمله سیدحسین علم الهدی فرمانده سپاه هویزه به شهادت رسیدند.در طی عملیات بیت المقدس(اردیبهشت 61) منطقه هویزه آزاد گردید و پیکر عزیزاین شهدا در مکانی که امروزه به عنوان یادمان شهدای هویزه می باشد پیدا گردید که میزبان زائرین می باشد،کشف گردید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • پادگان گلف

ستاد عملیات جنوب یا پایگاه منتظران شهادت در اهواز قرار دارد که در دوران دفاع مقدس به عنوان مرکز فرماندهی جنگ ، محورهای عملیاتی خوزستان را اداره می نمود.این ستاد در سال 1359 فعال گردید.تشکیل اتاق جنگ و فعال شدن اطلاعات و عملیات ، اعزام نیرو و تشکیل واحدهای جنگ و حضور مسئولین نظام از مشخصات اصلی پادگان شهادت ( گلف ) می باشد.مسئولیت عملیات در شش ماه اول جنگ برعهده شهید داوود کریمی ، در شش ماه دوم برعهده سردار رحیم صفوی و بعد از آن با فرماندهی سردار غلامعلی رشید و شهید حسن باقری بود.گلف تا پایان جنگ به عنوان پایگاه فرماندهی و هدایت جنگ مورد بهره گیری قرار گرفت.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • مطالعه سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • مطالعه فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به مقصود ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و تأثیر آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه