عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه وضعیت گردشگری جنگ به مقصود توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

  • زیارتگاه سید طاهر(در حاشیه کیلومتر 12 جاده اهواز-خرمشهر می باشد)

 این زیارتگاه در حاشیه کیلومتر 22 جاده اهواز – خرمشهر می‌باشد . لشکر 5 مکانیزه عراق پس از مقاومت رزمندگان اسلام در دب حردان، مجبور به عقب‌نشینی تا این منطقه گردید . خط پدافندی خود را در ضلع شرقی سیدطاهر و جاده اهواز مستقر نمود و رزمندگان هم برای جلوگیری از پیشروی دشمن خط مقدم خود را از یک کیلومتری سیدطاهر و شرق جاده اهواز به سمت رودخانه کارون و تا نزدیکی‌های پادگان حمید تشکیل دادند و تا عملیات بیت‌المقدس به عراق اجازه هیچگونه تحرکی در این منطقه ندادند . این خط معروف به خط نورد بود. ضلع غربی جاده اهواز منطقه دب حردان تا نزدیکی‌های پادگان حمید به دلیل رها کردن آب توسط رزمندگان و آب‌گرفتگی غیر قابل نفوذ برای دشمن بود. مرحله دوم عملیات بیت‌المقدس در اردیبهشت سال 1361 از این منطقه آغاز گردید و منجر به آزادسازی سرتاسر غرب کارون تا مرز و از سید طاهر در 22 کیلومتری اهواز تا خرمشهر گردید. دشمن متجاوزسرتاسرغرب کارون ازخرمشهر تا 22 کیلومتری اهواز را به مدت 20 ماه به اشغال خود درآورده بود که رزمندگان اسلام درعملیات بیت‌المقدس این منطقه را که 5038 کیلومتر مربع بود از اشغال دشمن آزاد نمودند .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • جاده صاحب الزمان این جاده در کیلومتر 29 جاده اهواز – خرمشهر واقع شده می باشد و قبل از عملیات خیبر احداث گردید . رزمندگان برای رسیدن به جزایر مجنون و شط علی از این جاده عبور می کردند و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در ضلع شمالی ابتدای این جاده قرار داشت .

 

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • مطالعه سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • مطالعه فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به مقصود ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و تأثیر آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه