عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه وضعیت گردشگری جنگ به مقصود توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

این مکان در کیلومتر 39 جاده اهواز – خرمشهر قرار دارد و این پادگاه متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد. از ابتدای جنگ تحمیلی به اشغال ارتش متجاوز عراق درآمد و در مرحله دوم عملیات بیت‌المقدس در اردیبهشت سال 1361 آزاد گردید. ارتش متجاوز عراق پس از 20 ماه اشغال این پادگان در زمان عقب‌نشینی و فرار از این منطقه این پادگان را به گونه کامل منهدم نمود. آثار تخریب همچنان باقی می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • طلائیه

این منطقه در نزدیکی مرز عراق در 45 کیلومتری جاده اهواز به خرمشهر قرار دارد و یکی از محورهای مهم عملیات های خیبر و بدر می باشد و نیز کلیدی برای حفظ جزایر مجنون محسوب می گردید. بعد از جنگ در این مکان مقری جهت جستجوی پیکر مطهر شهدا دایر گردید. در مکانی که تعداد زیادی از شهدا کشف گردید حسینیه حضرت ابو الفضل علیه السلام بنا گردید که اکنون میزبان زائران کربلای طلائیه   می باشد .

  • یادمان شهدای رمضان

این مکان در نزدیکی جاده اهواز به خرمشهر و در حاشیه جاده شهید کاظمی قرار دارد. در این منطقه پس از طی مسافتی به مزار تعدادی از شهدای گمنام عملیات رمضان می رسی .منطقه زید و ایستگاه حسینیه از محورهای مهم هجوم دشمن به خوزستان بود که عراق از این طریق به جاده اهواز- خرمشهر دست پیدا نمود . این منطقه یکی از محورهای مهم عملیات های بزرگ رمضان، خیبر می باشد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • مطالعه سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • مطالعه فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به مقصود ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و تأثیر آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه