شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه وضعیت گردشگری جنگ به مقصود توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

یکی از بخش های شبه جزیره آبادان اروند کنار می باشد که در 48 کیلومتری جنوب شرقی این شهر و در انتهای جاده آبادان- اروند کنار واقع شده می باشد. این منطقه شاهد موفق ترین و بزرگ ترین نبرد های دوران دفاع مقدس می باشد. در عملیات والفجر 8 غواصان خط شکن شبانه از آبهای خروشان اروندرود گذشته،خط دشمن را شکسته و موفق به آزاد سازی منطقه فاو شدند. این عملیات ضربه مهلکی بر ارتش بعث وارد ساخت.

  • بیمارستان امام علی(ع)

بیمارستان امام علی (ع) در سال 1365 به مقصود پشتیبانی وخدمات رسانی عملیات کربلا 4 تاسیس و فعالیت خود را از قبل این عملیات آغاز نمود.این بیمارستان صحرایی که از مجهزترین و مهم ترین بیمارستانهای صحرایی در طول دفاع مقدس محسوب می گردید توسط مهندسی قرارگاه خاتم الانبیاء احداث و توسط بهدار مرزی  قرارگاه کربلا سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی اداره   می گردید. بیشترین فعالیت  بیمارستان  صحرایی امام علی (ع) در عملیات های کربلای 4 و 5 و 8 و بیت المقدس  7 وعملیات های بعد از قطعنامه بوده می باشد.مساحت  این  بیمارستان 4600 متر مربع ودارای هشت تخت اقدام، ریکاوری، بخش جراحی، اورژانس،رادیولوژی،آی سی یو و اورژانس شیمیایی بوده می باشد و هم اکنون ازاین بیمارستان صحرایی به عنوان محل اسکان کاروان راهیان نور بهره گیری می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • مطالعه سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • مطالعه فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به مقصود ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و تأثیر آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه