عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه وضعیت گردشگری جنگ به مقصود توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • بیمارستان صحرائی امام حسین (ع)

این بنا در منطقه دارخوین در 7 کیلومتری ایستگاه حسینیه بروی یک ساختمان بتونی بزرگ و کاملاً استتار شده را به شکل تلی از خاک قرار دارد و نام آن بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) می باشد.

این بیمارستان توسط وزارت مسکن و شهرسازی و قرارگاه مهندسی خاتم الانبیاء جهت پشتیبانی و مداوای مجروحین عملیات کربلای 5 و عملیات های بعدی ساخته گردید. که علاوه بر پذیرش مجروحین جنگی ، مصدومین شیمیایی را نیز پذیرش  می نمود.

بیمارستان امام حسین (ع) کاملاً مجهز بود بطوریکه دارای 8 اتاق اقدام،25 تخت اورژانس برای مجروحین عادی و 20 تخت اورژانس برای مصدومین شیمیایی ، داروخانه ، بخش ICU   وآزمایشگاه ، و 1450 نفر پزشک و کادر مرتبط پزشکی و 120 نفر کادر اجرایی بود. این بیمارستان با ارتفاع 5/1 مترخاک و 5/0 متر ماسه و قطعات بتونی که قدرت تحمل بمبهای 500 پوندی راداشت ، پوشیده شده بود.

  • یادمان شلمچه

منطقه مرزی شلمچه درمنتهی ا لیه خرمشهر واقع شده و نزدیک ترین نقطه مرزی به بصره می باشد. شلمچه یکی از محورهای هجوم دشمن در تاریخ31/6/59 به خرمشهر بود. در عملیات بیت المقدس اگر چه خرمشهر آزاد گردید اما با در نظر داشتن اهمیت نظامی شلمچه، دشمن به سختی از آن دفاع نمود و آن را در اشغال خود نگه داشت و پس از آن،موانع،استحکامات و رده های دفاعی متعددی در این منطقه ایجاد نمود.رزمندگان اسلام با اجرای عملیات کربلای 5 در دی ماه 1365، این مواضع را در هم شکستند و شلمچه را آزاد کردند .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • مطالعه سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • مطالعه فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به مقصود ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و تأثیر آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه